Úprava hlavní stránky

Hlavní stránka byla zkvalitněna tak, že nově zobrazuje vždy jen nejlepší odkaz z každé domény. Nemůže tedy již docházet k zaplavování mnoha odkazy ze stejné domény.

Sjednocení zobrazování odkazů

Jak jste si již mohli všimnout, nově se odkazy zobrazují vždy po šesticích (6 odkazů hned po načtení stránky, pak na kliknutí vždy dalších 6), a to na všech stránkách.

Omezení počtu vkládaných odkazů

V reakci na časté vkládání velkého počtu odkazů stejnými uživateli bylo nutné zavést určité omezení. Nyní lze vložit maximálně tři odkazy za hodinu, přičemž první dva lze vkládat i postupně do více služeb, třetí odkaz lze již vložit buď jen do jedné služby, nebo do více služeb hromadně. Na základě zkušeností s takto nastaveným omezením může být provoz služby dále upravován.

Které stránky vytvořil tento autor?

Tak právě na takovou otázku – a na řadu podobných – už služba Přidej.cz umí dát odpověď. Týká se to samozřejmě jen těch webů, které byly do služby vloženy a u kterých jsou k dispozici příslušná metadata. V detailech o odkazu mají některá metadata nově podobu prokliků, přes které si lze zobrazit odkazy odpovídající daným kritériím, tedy například s určitým autorem nebo verzí HTML. Vytříděné odkazy vidíte například zde.

Barevné změny tlačítek

Tlačítka na vkládání odkazů pomocí Přidej.cz používala dosud původní zelenou barvu, přestože jinde se už dříve přešlo na tmavě oranžovou. Nyní jsou ale i tato tlačítka oranžová, stejně tak i ikona do záložek.

Hashtagy na Facebooku, vylepšení výpočtu skóre

Po prokliku na hashtagy na Twitteru je totéž k dispozici i pro Facebook (kde se lidé hashtagy zatím ještě příliš nezvykli používat, ale to se postupně mění). Vyzkoušejte například zde. Pro nové a aktualizované odkazy se mění výpočet skóre – to bere nyní více v úvahu metadata poskytovaná odkazem (více metadat a kvalitnější metadata = vyšší skóre).

Další využití metadat

Dosud byly u detailů odkazu v HTML hlavičkách geografické informace samotné služby Přidej.cz, ne stránky příslušného odkazu. To se nyní změnilo – pokud jsou ke stránce tyto údaje k dispozici, použijí se. Totéž se týká i malé šestnáctipixelové ikony, také ta je nyní použita k identifikaci příslušného odkazu.

RSS kanály stránek, vylepšení parseru

U nově přidaných či aktualizovaných odkazů lze otevírat jejich RSS kanál přímo ze služby Přidej.cz. Příslušná položka se nachází v detailech odkazu (viz např. sem). Byl také vylepšen parser metadat, takže u přidávaných stránek bude k dispozici opět více informací než dříve.

Informace o verzi HTML

V detailech odkazů přibyla nová drobnost: informace o verzi HTML. Jsou detekovány všechny běžné verze, včetně zastaralých. Informace se zobrazuje jen u nově vložených nebo aktualizovaných odkazů.

Tagy na Twitteru

V zobrazení tagů (klíčových slov) odkazů přibyl nahoře nad seznamem odkazů jeden řádek. Obsahuje proklik na dané téma na Twitteru. Pokud vás tedy zajímá, jak se o dané věci na Twitteru hovoří, je to nyní velmi snadné.

Zobrazení odkazu na mapě

Funkce pro proklik na zobrazení odkazu na mapě už byla k dispozici dříve. Nyní se ale mapa zobrazí už přímo na stránce s detailními informacemi o odkazu (můžete se podívat třeba sem). Bohužel ne každý web geografické informace obsahuje, ale i tak to dobře poslouží. Dalším vylepšením je, že upozornění na nutnost povolit otevření oken (při vkládání do více služeb najednou) se zobrazí jen jednou, příště už ne.

Přidej.cz si pamatuje vaše oblíbené služby

Nová funkce Přidej.cz usnadňuje přidávání odkazů do vašich oblíbených služeb. Jakmile odešlete vložení do zaškrtnutých služeb, toto nastavení se uloží a příště bude automaticky připraveno k použití. Nebudete tak muset zaškrtávat, do kterých služeb odkaz vložit. Ukládání funguje jen v prohlížečích podporujících technologii Web Storage.

Redesign, vyhledávání

Proběhla hlavní část redesignu služby Přidej.cz. Není to ještě definitivní, na designu se bude dál pracovat současně s přidávání nových funkcí. První taková funkce přibyla již nyní: jednoduché vyhledávání. Vyhledává se zatím v titulcích odkazů a v klíčových slovech.

Nové sdílecí služby

Dvě nové sdílecí služby: Twitter a LinkedIn. Tyto služby v Přidej.cz docela chyběly, ale už nechybí – ode dneška už můžete přidávat odkazy i do nich.

Zrušení diskusního fóra

Diskusní fórum ke službě Přidej.cz bylo dnes zrušeno. Za dobu jeho existence ho nikdo nevyužil k jeho normálnímu účelu, zato bylo neustále zaplňováno tisíci reklamních příspěvků stále nově se registrujícími spammery. Dotazy a připomínky lze vkládat buď zde nebo přes formulář na webu služby.

Pročištění databáze

V noci na dnešek proběhlo pročištění databáze od nefunkčních odkazů, společně s několika dalšími drobnými zlepšeními. Bohužel FB "neustál" velký nápor dotazů na počet sdílení, začal dotazy odmítat a u historicky novějších odkazů je tedy nižší hodnocení, než by mělo být. To bude ale postupně opraveno.

Objevujte

Druhá část sloganu „sdílejte a objevujte“ je ode dneška o něco silnější. V menu přibyla položka „chci objevovat“ – vede na stránku s náhodně vybranými odkazy z historie sdílení. Cesta do málo probádaných končin webu je tak opět o něco snazší.

Nový výpočet skóre

Od nynějška se poněkud mění způsob výpočtu skóre odkazů. Nově na něj mají vliv také metadata. V tuto chvíli se kladně projeví přítomnost geografických dat (je již detekováno více formátů, byť ještě ne všechny) a nepatrně také tagy author, copyright a generator. Připravuje se zapojení klíčových slov - za vhodný počet bude bonus, za nulový nebo příliš vysoký počet naopak malus. To proto, aby byly zvýhodněny stránky, které umožňují vzájemné provázání přes klíčová slova (tagy).

Geografická poloha odkazů

Pro ty, kdo si rádi prohlížejí mapy, je připravena nová funkce: geografická poloha odkazů. V detailech odkazu přibyla sekce Geografie, kde se zobrazují souřadnice webu a také proklik do mapy. Zatím se funkce týká pouze nově přidávaných webů, u těch ostatních proběhne později aktualizace. V tuto chvíli systém detekuje na stránkách pouze meta tag ICBM, další formáty přijdou později.

Další drobná novinka

V historii přibylo tlačítko „kalendář“. To otevírá kalendář, ve kterém si lze snadno vybrat datum v minulosti a podívat se na odkazy sdílené v tento den. Už se není potřeba proklikávat po jedné stránce ani psát ručně URL.